Kolay, Pratik Tatlı Tarifleri Yapmak İçin Araç Gereçler

Bu yazı Ali Başkar tarafından. Kolay Tatlı'da yayınlandı.

Hiç dikkat ettiniz mi? Neye dediğinizi duyar gibiyiz. O halde dinleyiniz!..

Günümüzde bize sunulan modern tatlı tariflerine şöyle bir bakacak olursak, bu tariflerde kullanılacak malzemelerin gelenekten bağımsız bir şekilde bardak yerine gram usulü verilmekte olduğunu rahatlıkla fark edebiliriz. Çoğu internet sitesinde veya ünlü şeflerin tariflerinde bardak ölçüsü adı altında bir şey duyabilmeniz modern çağda pek de mümkün değil. Çünkü tatlılar, günümüzde gramaj usulü yapılıyor. Ve bu gramaj usulü yapımın muhteşem bir tatlı yaratabilmek için en mühim şey olduğuna inanılıyor. Bardak ölçüsünden ziyade gram ölçüsü üzerinden verilen tariflerin birebir ölçüye uygun olarak oluşturulduğu takdirde diğer tatlılara oranla daha lezzetli olduğu da ortada.
Çünkü lezzet dengesi yemeklerde büyük bir önem arz ediyor ve bu yemek dengelemelerinde her evin baş tacı tatlılar ön sırada geliyor. Bu durum, modern çağda hassas mutfak terazilerini her evin vazgeçilmez parçası haline getiriyor. Evet, doğru duydunuz. Hassas mutfak terazileri günden güne artan tercih kapasitesi ve ölçüm kalitesiyle mutfakta kadınların göz bebeği haline gelmiş durumda. Tatlı tariflerinde verilen gram ölçülerini kolaylıkla ayarlayabileceğiniz hassas mutfak terazileri pratik ve lezzetli tatlılar yapmanızda en büyük yardımcınız olacak!

Elektronik Mutfak Aletleri

Geçmişte bir çatal yardımıyla belki de saatlerce çırpılarak muhteşem kabarık kekler elde edilirken günümüz robotlarıyla bu kabarık kekleri yapmak artık hiç de zor değil. Kadınların vazgeçilmezi haline gelen önceleri el çırpıcıları şimdilerde ise yeni isimlendirmesiyle mutfak robotları kolaylığın belki de tek adresi. Hızlı çırpma kapasiteleriyle yumurta ve şekerin birbirine iyice harmanlanmasını sağlayan ve bu sayede lezzetli ve kabarık kekler yapmanıza yardımcı olan mutfak robotları birçok tatlı için evlerinizde hazırlık kolaylığı sağlıyor.
Elektronik Mutfak Aletleri
Bu muhteşem lezzetin yanı sıra harika görüntüler de elde etmek için kullanılan ve mutfak araç gereçlerinden bir tanesi olan kek kalıpları ise keklerinizi muhteşem bir görüntüye kavuşturmanıza olanak sağlıyor. Yine kek kalıplarından daha küçük boyutlara sahip minik kalıplarla oluşturabileceğiniz şekilli kurabiyeler de görüntülerinin şirinliği sebebiyle mutfaklarınızda kullandığınız kurabiye kalıplarını vazgeçilmeziniz haline getiriyor. Artan teknoloji ile günümüzde görselliğe verilen önemin üst seviyelere çıkması mutfak araç ve gereçlerindeki çeşitliliği de beraberinde getirmiş gibi gözüküyor. Kullanılan kek kalıplarındaki görsel kalıp çeşitliliği, yine aynı şekilde kurabiye kalıplarındaki görsel çeşitlilik ve bunların yanı sıra görselliğine görsellik katmak amacıyla süslemelerde kullanılan sıkma torbaları ve daha birçok araç ve gereç harika görüntüde bir tatlı yapabilmeniz için size olanak sağlıyor. Çeşitli tasarım malzemeleri, hızlı hazırlık sağlayan teknoloji araçları ile kolay ve pratik tatlı tarifleri yapmak artık çok kolay. Siz de müthiş lezzetlerle donatılmış, görselliğiyle ön plana çıkan muhteşem tatlılar yapmak için www.kolaytatli.com adlı sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı sizin için faydalı oldumu beğendiniz mi ?