Kolay Tatlı Süsleme Yöntemleri | Pratik Pasta Süsleme

Bu yazı Ali Başkar tarafından. Kolay Tatlı'da yayınlandı.
Kolay bir tatlı yapma isteğinin yanı sıra onu görselliğiyle de cezbedici hale getirmek mi istiyorsunuz? Siz de kısa zamanda hazırlanan bir tatlı olsun ama ufak bir dokunuşla görsel bir şölen haline dönüşsün diyenlerden misiniz? Ya da yapılacak kolay tatlı süsleme yöntemleriyle birlikte tatlınızın hazırlama kolaylığını belli eden görselliğinden çabucak sıyrılmak mı istiyorsunuz?
Pasta Süsleme Yöntemleri
O halde size vereceğimiz birkaç kolay tatlı süsleme yöntemleriyle muhteşem lezzetlerinizi harika görüntülerle bezendirebilirsiniz.

Süsleme Malzemesi Seçimi

İstisnasız bütün kadınların bildiği tatlı süsleme yöntemlerinin başında hindistan cevizi gelmektedir. Tatlıların üstüne serpilen ve tatlıyı daha kaliteli bir görselliğe kavuşturma veya var
olan görüntü kusurlarını örtme yöntemlerinden bir tanesi olan hindistan cevizi serpme yöntemi sunum merakı olan kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Hindistan cevizinden hariç olarak yine toz antep fıstığı, dövülmüş ceviz veya fındık gibi serpmeye elverişli birçok lezzetli sunum malzemesini de tatlılarınızda rahatlıkla kullanabilir hazır paketli malzemeler yardımıyla da süsleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üzerine serpilen malzemelerden hariç olarak kolay tatlı süslemelerinizde bisküvi kırıntıları, kremşanti, çikolata sosu, benmari usulü eritilmiş konvertisör çikolatalar, jelatinler ve çeşitli kremalar da tercih edebilirsiniz.
Üzerine serpilen malzemelerin yanında yapılan tatlılara tabak üzerinde de görsel şekil verilebilmektedir. Günümüzde çok sık tercih edilen süsleme yöntemlerinden biri olan tabak süslemeleri tabak üzerine konulan bir dantel, çatal kaşık veya herhangi görsel bir obje üzerine serpilen pudra şekeri ile elde edilmektedir. Bu sayede oluşturduğunuz görsel kalitesi yüksek tabaklarda sunduğunuz pratik tatlılarınızın yapım kolaylığı misafirleriniz tarafından göz ardı edilecektir. Tatlılarınızı sunacağınız tabaklar üzerinde kullanacağınız hazır paketli malzemeler de süsleme işlemlerinde büyük yardımcınız olacaktır.

Çikolata Süslemenin Baş Tacı

Tabak süslemesi esnasında bir çikolata ve sıkma torbası yardımıyla tabağınızda su damlaları oluşturabilir veya buna farklı görsellikler katabilirsiniz. Yine aynı çikolatayı hafif ısı ile eriterek tabağınıza baskısını yapabilir ve tatlılarınızı bu muhteşem görüntünün üzerine yerleştirerek misafirlerinize sunabilir veya kendiniz afiyetle yiyebilirsiniz. Yine tüm bunların yanı sıra bu çikolatayı benmari usulü eritebilir eriyen çikolatanızı hafifçe şişirdiğiniz balona bulayarak istediğiniz boyutta çikolata kaseleri elde edebilirsiniz. Tatlılarınızı bu çikolata çanakları yardımıyla sunulabilir ve sunumlarınızla aile veya arkadaş ortamlarınızda fark yaratabilirsiniz. Kolay tatlı sunum çanaklarını çikolatadan yapabileceğiniz gibi hazır milföy hamurları yardımıyla da oluşturabilirsiniz.
Meyvelerle Pasta Süsleme

Doğal Ürünlerle Tatlılarınızı Süsleyin

Belki de en kolay süsleme yöntemlerinden bir tanesi olan meyvelerden de bahsetmeden geçmeyelim. Farklı şekil ve desenlerde kesebileceğiniz meyvelerle süsleyebileceğiniz tabaklar muhteşem renk şölenlerine ev sahipliği yaparak pratik tatlılarınızı görselliğiyle süsleyecek ve sunumlarınızda fark yaratmanıza olanak sağlayacak. Taneli veya bütün olarak tercih edebileceğiniz birçok meyve çeşidi arasından, hazırlamış olduğunuz pratik ve kolay tatlıya lezzet bağlamında en uygun meyveleri seçmeniz görselliğin yanı sıra lezzet dengesini sağlamanızda da yardımcınız olacaktır.

Bu yazı sizin için faydalı oldumu beğendiniz mi ?